Beyaz Baston ve Erişilebilirlik Festivali

Boğaziçi Üniversitesi GETEM ve Engelsiz Erişim Derneği olarak, Beyaz Baston ve Erişilebilirliğin önemine dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla, “Beyaz Baston ve Erişilebilirlik” festivalinin 4.sü gerçekleştirilecektir.

Festival 13-14 Ekim 2017 tarihlerinde Boğaziçi Üniversite’sinde gerçekleştirilecektir. Festival çerçevesinde açılacak farkındalık ve erişilebilirlik stantlarında Braille, bilişim, erişilebilir ürünler, erişilebilir oyunlar gibi engelsiz hayat pratiği oluşturabilecek uygulamaları örneklemeyi amaçlamaktadır.

13 Ekim, saat 19.00’da “Ders Kitaplarında Engellilerin Temsili” semineri ve çok özel bir oratoryo yer alacaktır.

Üniversitemizde eğitim gören engelli öğrencilerin bu festivale katılımları, farklı erişilebilirlik yöntemlerini bir arada görmeleri ve yenilikleri gözlemlemeleri açısından yararlı olacaktır.

Bu nedenle Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek olan Festivale üniversitemiz öğrencileri davet edilmektedir.

 

Uzm. Fzt. Ebru AKBUĞA

Engeli Olan Öğrenciler Danışma ve Koordinasyon Birimi Asistanı

 

Festival detayları için: http://www.engelsizerisim.com/detay/2017-beyaz-baston-ve-erisilebilirlik-festivali-bireysellik-mahremiyet-ve-bagimsizlik/

Etkinlik Programı: http://www.engelsizerisim.com/detay/2017-beyaz-baston-ve-erisilebilirlik-festivali-etkinlik-programi-belli-oldu/